Які види змішувачів існують
Які види змішувачів існують
Змішувач є незамінним механізмом у повсякденному житті. Від нього залежить ваша гігієна, чистота навколишнього простору та зручність повсякденних завдань. Якщо серйозно поставитися до його вибору і приділити час тому, щоб розібратися в цьому питанні, то вдасться вирішити кілька проблем. За допомогою правильного крана, вам вдасться заощадити витрати води. Дуже актуально, якщо в квартирі встановлені лічильники. Також скоротити час та створити більш комфортні умови для проведення щоденних гігієнічних процедур.
Скільки видів змішувачів
Класифікувати певні види змішувачів досить складно. Все потрібно конкретизувати, адже крани відрізняються за функціоналом, призначенням, матеріалом і конструкцією.
Для початку виділимо п'ять видів змішувачів за функціональним призначенням:
- для ванни;
- для душу;
- для мийки;
- для раковини;
- для біде.
Зрозуміло, що тут йдеться про місце встановлення. І в залежності від розташування видозмінюється конструкція та необхідні функції. Для невеликих моделей для раковини та ванни буде встановлено картриджі меншого діаметру, наприклад 25 мм замість стандартного 35 мм. Також у варіанті для ванни, може бути доданий довгий вилив та душова лійка зі шлангом. А ось у змішувачах для біде потрібен спеціальний аератор.
Щодо матеріалів краще звертати увагу на моделі з латуні чи нержавіючої сталі. Латунь досить важкий матеріал, в невисоких змішувачах для раковини або біде часто використовують повне лиття. Це означає, що монолітна конструкція без зварювальних швів. Корпус цілісний і не трісне, але це додає ваги. Тому для встановлення такого виробу у вас має бути дуже міцна раковина, стільниця або керамічна поверхня. Наприклад, мийки з нержавіючої сталі роблять тонкими і навіть невеликий литий змішувач з латуні просадить її, це, у свою чергу, порушить герметичність, і вода підтікатиме.
У чому відмінність змішувачів
З місцем розміщення та необхідними умовами ми розібралися. Тепер слід звернути увагу на конструкційні особливості. Вони безпосередньо впливають на правильний підбір необхідної моделі.
Види змішувачів за конструкцією:
- одноважільні;
- вентильні;
- термостатичні;
- сенсорні;
- багатокомпонентні.
Одноважільні моделі є кранами з ручкою, поворотом якої регулюється напір і температура води. Усередині встановлено картридж, він виконує роботу змішування. Вентильні моделі найчастіше популярні серед настінних змішувачів для ванни та кухні. Раніше усі крани так і виглядали. Кожен маховик окремо регулює гарячу та холодну воду. Механізмом змішування в них є кран-букса.
Щодо термостатичних моделей найпопулярніший варіант використання - душової системи. Спеціальний картридж дозволяє виставити комфортну температуру води, а потім при повороті важеля завжди подається вода відбудованої вами заздалегідь температури. Також ці моделі передбачені і для умивальника.
Сенсорні змішувачі переважно використовують у громадських місцях. Якщо це квартира або приватна оселя їх розташовують на раковину. Ідеально підходять для швидких щоденних процедур, таких як умивання та миття рук. Дозволяють економити витрати води. На кухні такий варіант не практичний.
Також у вигляді змішувачів для ванни з душем є багатокомпонентні конструкції. Вони врізні за способом кріплення, тому у ванній для них необхідні додаткові отвори для гусака, змішувача та ручної лійки. Також до багатокомпонентних можна віднести і змішувачі для підлоги для ванни.
Способи кріплення змішувачів
Види змішувачів для ванної пропонують вам три варіанти: врізний, настінний та підлоговий. Найпопулярніші моделі є настінними. Якщо вони з довгим гусаком, це дозволяє використовувати їх суміжно з раковиною. Підводка у них жорстка, в наявності поставляються ексцентрики, щоб можна було регулювати відстань між трубами. Також настінний варіант можна зустріти в сенсорних та стандартних змішувачах для раковини. Дуже рідко бувають і кухонні варіанти, зараз такі моделі в меншості і йдуть з ужитку. Ставиться в основному на старі кухні чи ретро стилі.
Щодо підлогового змішувача, здогадатися не складно, що кріпиться на посилену нижню частину до підлоги. Йдуть у комбінації до великих ванн, тому вимагають багато простору. Найцікавіший варіант врізний виглядає досить естетично, але складний в установці. Потрібно або купувати ванну з трьома отворами або робити їх самостійно. Не зручно добиратися до комунікацій для ремонту.
А що кухня? Види кріплення кухонних змішувачів у своїй більшості поділяються на два типи:
- гайка;
- шпилька.
В даному випадку ми розглядаємо варіант, що монтується. Гайка - посилена конструкція виготовлена в основному з нержавіючої сталі. Поставляється в комплекті з резинками-ущільнювачами, щоб зробити з'єднання герметичними. Також для підключення до води використовуються гнучкі підводки. Гайку можна закрутити рукою та злегка підтягнути ключем. Шпилька теж утримує змішувач на стільниці або мийці, але головна її особливість та перевага це довжина. У випадках товстої стільниці буде необхідним варіантом, її довжину можна регулювати самостійно. За надійністю нічим не поступається гайці.
Який змішувач підійде вам
Вибір залежить від ваших фінансових можливостей та умов експлуатації. Як ми вже говорили, наприклад про спосіб кріплення, для довгих стільниць необхідно розглядати варіант із кріпленням шпилька. Це стосується й раковин. За матеріалами краще вибирати латунь чи нержавіючу сталь, щоб не міняти змішувач раз на два роки. Якщо ви хочете настінний варіант змішувача для раковини, подивіться на розведення труб. Таке рішення потрібно планувати на етапі проектування або потім робити отвір у стіні та виводити труби.
Багато залежить від встановлених комунікацій і вашого бажання витрачати час на їх переробку. Ми з'ясували, що для таких рішень як врізна або підлогова конструкція змішувача для ванни вимагають великого простору ванної кімнати. Враховуючи всі ці фактори, ви зможете зрозуміти, який змішувач підійде вам краще і не помилитися у виборі!
Корисні посилання за цією темою: сантехніка Гаппо, Wezer сантехніка, каталог сантехніки Фаоп, Фруд в Україні, купити крани та змішувачі.