Які бувають душові системи?
Які бувають душові системи?
Душова система дуже потрібний елемент ванної кімнати. Вона не використовується лише в тому випадку, якщо у вас ванна та змішувачі на борт або на підлогу. Наразі виготовлено багато різноманітних моделей, які ми розглянемо у статті далі. Ознайомившись із інформацією, ви зможете зрозуміти, що вам підійде більше.
Які душові системи краще
Що краще — поняття суб'єктивне, тому потрібно виходити з умов, у яких експлуатуватиметься виріб. Наприклад вважається, що вироби із пластику неякісні і у них короткий термін експлуатації. Але душова система із пластику в умовах приморських регіонів показує себе краще навіть, ніж нержавіюча сталь чи латунь. Наявність підвищеної вологості та жорсткості води дуже швидко руйнує метали. При тому, що з пластиком навіть нічого не трапляється за таких умов.
У стандартній ситуації пластик буде не актуальним, виглядає не так привабливо і в порівнянні з металами не такий міцний. Латунь або нержавіюча сталь мають майже вічні терміни експлуатації в стандартних умовах. Ці метали є стійкими і рекомендованими при постійному контакті з водою.
Робимо висновок, що в південних регіонах потрібно віддавати перевагу пластиковій сантехніці в інших випадках, беріть латунь або нержавіючу сталь. Єдиний недолік такого вибору – це його ціна. Бюджетні душові системи роблять із алюмінієвих сплавів, наприклад силуміну. Але експлуатаційні характеристики досить слабкі.
Крім матеріалів виготовлення, душові системи відрізняються між собою своєю функціональністю. Стандартні варіанти працюють у трьох функціях: потік води з виливу, ручний та тропічний душ. Більш просунутий варіант, коли верхній душ працює у двох режимах, а ручний у трьох. Це дозволить проводити повноцінний гідромасаж.
Та й найцікавіше – це душові системи з термостатом. У нас є докладніша стаття про роботу такого типу змішувачів. Тут же зупинимося коротко. Термостат дозволяє виставити постійну температуру та напір води. Після одного налаштування вам не доведеться щоразу повертати ручку туди-сюди, що дозволить заощадити і воду, і нерви. Тут важливо не сплутати місцями підключення води, інакше механізм не спрацює. Також важливо, щоб тиск у трубах був не меншим за 1 атм.
Душова система в душову кабіну
Багато хто підбирає душові системи в кабіну, але принципово спеціальних змішувачів для кабіни немає. Тому в цій частині статті поговоримо докладніше про способи монтажу. Системи для душової кабіни мають два способи монтажу: настінний та прихований. Прихований монтаж передбачає відсутність у конструкції штанги. Також без штанги йдуть змішувачі для душу. Настінне встановлення передбачає в комплекті наявність:
- ексцентриків;
- відбивачів;
- дюбелів та саморізів;
- тримача для лійки.
Ексцентрики потрібні, щоб відрегулювати впритул підключення до труб, тобто підкоригувати відстань. Відбивачі – це накладки, які приховують підключення до труб. Дюбелі та саморізи у свою чергу кріплять до стіни на штангу, таким же способом зазвичай встановлюється і тримач для лійки. Але щоб регулювати висоту розміщення лійки ручного душу вдаються і до кріплення тримача до штанги, спеціальним рухомим механізмом. Радимо звернути увагу на душові системи з тропічним душем, вони перетворюють прийняття душу на справжній релакс, ручна лійка так не зможе.
З приводу прихованого монтажу така конструкція виглядає естетичнішою, але складніша в установці. Тут швидше буде потрібна допомога майстра. Щоб змішувач став максимально щільно в стіну, потрібно робити спеціальну нішу. Вона має бути акуратною, не виходити за накладку. Інакше буде помітно грубу роботу і ефекту не буде досягнуто.
Огляд ресурсів за цією темою: Гаппо сантехніка, каталог Фруд, відгуки на сантехніку Фрап, Везер производитель.