Монтаж змішувача
Монтаж змішувача
Монтаж змішувача можна виконати самостійно маючи невеликий комплект ключів та інструменту. Особливо якщо це монтаж на стільницю та раковину. Викликати сантехніка не обов'язково, якщо ви маєте навіть мінімальні навички використання таких інструментів як гайковий ключ, кліщі та молоток. Щодо моделей прихованного монтажу, завдання буде складніше. Але все одно розуміючи принципи, також можна спробувати встановити самостійно.
Демонтаж та монтаж змішувача
Перед тим, як замінити змішувач, потрібно зняти попередній. Для початку розглянемо найпростіший варіант, про який ми говорили на початку статті – монтаж змішувача на стільницю. Є два типи кріплень для кухонних змішувачів: гайка та шпилька. Різниця полягає в тому, що шпилька довша за гайку і можна буде закріпити кран на стільницю нестандартного розміру.
Як замінити змішувач для кухні, короткий гайд:
- перекрити воду;
- злити залишки з підводок, відкривши крани;
- відкрутити підводки;
- відкрутити гайку чи шпильку під мийкою чи раковиною;
- новий змішувач вставити в отвір;
- поставити ущільнювачі та прикрутити руками кріплення;
- взяти гайковий ключ та затягнути на пів обороту;
- прикрутити підводки (головне не перетягнути);
- відкрити воду і перевірити чи є тіч.
Установка змішувача біде безпосередньо на керамічну поверхню має такі ж кріплення у вигляді гайки та шпильки. Є моделі, які ставляться збоку унітазу або на стіну, але ця категорія має назву гігієнічний душ. Там кріплення вже настінні.
Монтаж змішувача у ванній
Раз вже заговорили про змішувачі для біде і гігієнічні душі розглянемо всю душову програму ванної кімнати. Монтаж змішувача на раковину, як ми розібралися, кріпиться на гайку або шпильку, як і моделі для біде. Але є й інші варіанти:
- на борт ванни;
- душові стійки;
- на стіну.
Монтаж змішувача на борт акрилової ванни передбачає наявність спеціальних отворів на корпусі, куди будуть ставитися змішувач, вилив та душова лійка. Також ви можете висвердлити отвори та самостійно, якщо таких не передбачено. У комплекті постачаються всі необхідні кріплення та ущільнювачі.
Підводки також є в комплекті, але багато фахівців радять все ж таки ставити ПФХ-труби. Тому що вони довговічні і не доведеться розбирати фальш панель або іншу конструкцію, щоб дістатися комунікацій. Також довжини підводки може просто не вистачити. При монтажі змішувача на акрилову ванну місця різьбових з'єднань приєднуються за допомогою фум стрічки або лляної паклі. Головне не намотати багато чи мало, оскільки вода тектиме.
Далі розглянемо монтаж змішувача у душовій кабіні. Якщо у вас вже є розводка труб, то достатньо закрутити на виходи ексцентрики заздалегідь обмотавши різьбу волокном або фумлентою і промазавши герметиком. Щільно закручуємо гайковим ключем, щоб уникнути течі. Надягаємо змішувач і закручуємо гайки. Розмічаємо місця, де необхідно зробити отвори для штанги. Монтаж змішувача з термостатом у встановленні нічим не відрізняється.
Настінні змішувачі для ванни підключаються за такою самою аналогією. Іноді ексцентрики в упаковці не постачаються, тому виникає питання встановлення змішувача без ексцентриків. Є варіант використання водорозеток, але ексцентрики все ж таки будуть доречнішими.
Ще одне питання, що виникає при підключенні, які прокладки куди ставити при монтажі змішувача для ванної. Прокладки мають бути:
- усередині входу в змішувач;
- під вентилями гарячої та холодної води;
- усередині важеля;
- на приєднанні виливу;
- у районі дивертора (перемикача);
- на вході та виході зі шланга.
Складнощів у встановленні виникнути не повинно, при проведенні робіт не забувайте перекривати воду. Також з інструменту вам в основному знадобляться ключі, фум-стрічка або пакля та герметик.
Як встановити змішувач прихованного монтажу
У цьому випадку краще звернутися до фахівця, оскільки потрібно штробити стіну і робити в ній спеціальні ніші. Змішувач для кухні прихованого монтажу також потребує подібних змін у проектуванні. Також якщо у вас не підведені труби на потрібному рівні, доведеться їх підводити самостійно. Установка ділиться на два етапи: монтаж прихованих елементів та встановлення самого змішувача з деталями.
Для першого етапу знадобиться зробити отвір у стіні глибиною 85-110 мм, розмір підкоригувати виходячи з габаритів вашого змішувача. Далі розібравшись із місцем розміщення та зробивши під кран нішу, прокладайте труби. Правильним матеріалом буде мідь чи поліпропілен. Зміна конфігурації стін і після оздоблювальні роботи це і є мінуси змішувача прихованого монтажу.
Після прокладання комунікацій можна приступати до встановлення безпосередньо змішувача. Його матеріал має бути з латуні або нержавіючої сталі. Він також кріпиться на ексцентрики або водорозетки. Якщо це змішувач, який має на увазі додаткові конструкції у вигляді душових лійок, то потрібні кутові різьбові елементи. Вони фіксуються розчином чи дюбелями.
І останнє питання, скільки коштує установка змішувача прихованого монтажу: у середньому ціна становитиме 1500-2000 грн.
Скористайтеся посиланнями для глибшого ознайомлення з темою: виробник Frap, Faop каталог, каталог сантехніки Везер, Frud в Украине, змішувачі від виробника.